“Bu oyun Kiev’e yetmez” – Spor yazarları Beşiktaş için ne dedi?

“70. dakikada orta sahayı kaybetti” – Uğur Meleke | Maça sağ önde başlayan Onur’u 60’ta beke kaydırıp önünde Rashica’ya şans verdi. Sol açıkta Muleka başladı, Chamberlain devam etti, Rebic bitirdi. Ancak özellikle 70’te Hadziahmetovic oyundan çıktıktan sonra Beşiktaş orta sahanın kontrolünü tamamen yitirdi. Altı numarada Gedson, iki yanında Salih-Chamberlain’li o orta saha hem dağınık hem de bitkin bir görüntü verdi dakikalar ilerledikçe. Beşiktaş haftada bir maç oynarken 11-12 adamla iyi götürüyordu işi. Ancak perşembe-pazar oynamaya başlayınca 12 futbolcuyla aynı standardı korumak mümkün olmuyor tabii. (HÜRRİYET/SPOR ARENA)


“Kartal Pendik transferi bitiremedik!” – Ali Ece | Değişiklikler kısa bir süre Beşiktaş’ın oyun üstünlüğünü geri almasını sağlasa da son bölümde Beşiktaş yine zorlandı. 90+4’te VAR’dan verilen penaltıda golü yedi ve taraftarın tüm yaz biriken doğal negatif enerjisi tribünlerden patladı: Yönetim istifa… Çünkü yönetim halen gerçeğin farkına varamadı: Rakipler kadro olarak bu kadar güçlenirken transferde bu kadar geç kalınmaz! Çocukken Kadıköy’den Kartal-Pendik minibüsüne binerdim, yol bir türlü bitmezdi, yönetimin bu yazki transferleri gibi! (FANATİK)


“Bu oyun Kiev’e yetmez” – Bülent Timurlenk | Osman Özköylü’nün dirençli ve disiplinli takımı karşısında Chamberlain, Rebic ve Rashica’nın yere sağlam basmayan ayakları, maçın sonunu skor 1-0 olduğundan Rus ruletine çevirdi ve Pendik penaltı golüyle bir puanı cebine koyup döndü evine. Bu oyun Dinamo Kiev sınavı için yeterli değil. Kartal, Gedson’un ayaklarında yükselir ama uçmak için form grafiği yüksek kanat oyuncularına ihtiyacı var. (SABAH)


“İzlerken sıkıldım ya oynayanlar?” – Cem Dizdar | Sadece muazzam paralar kazanan tanıdık isimler, o kadar. Ve sonunda Beşiktaş’ın oynamaya niyeti de bilgisi de olmadığını gösterdiği maç, son dakika penaltısıyla berabere bitti. Olmadı ya, her şeye rağmen Beşiktaş kazansaydı sözleşmesinde prim yazanlar hak edişlerini alacaktı! Peki ya biz? Biz ne kazandık? Bir de şu konu var; Galatasaray tribünleri tıklım tıklım… Sahi yarısı boş olan Beşiktaş Maraton tribününün o halini nasıl açıklamak gerekiyor?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir