Milan’dan Fenerbahçe’ye

Fenerbahçe’nin hoca adayları arasında yer alan Pioli’den müjdeli haber var.

Milan'dan Fenerbahçe'ye
Milan’dan Fenerbahçe’ye
  • NE OLDU?

   Milan’ın Pioli’yle 2023-24’te büyük başarı elde edememesi nedeniyle, San Siro’daki görev süresi sona eriyor. Hocalığına karşı hoşnutsuz taraftarlar tarafından protestolar düzenleniyor ve bu da yolların ayrılmasını kaçınılmaz kılıyor.

   MILAN NE SÖYLEDİ?

   Milan, kulübün resmi internet sitesinde şunları söyledi: “AC Milan ve Stefano Pioli, Ekim 2019’dan bu yana A takımdan sorumlu olan Mister’ın bu sezon bitiminden sonra ayrılacağını duyuruyoruz. AC Milan, Stefano Pioli’ye yürekten teşekkür ediyor ve tüm ekibinin son beş yılda A Takımı’na liderlik etmesi, unutulmaz bir Lig şampiyonluğu elde etmesi ve AC Milan’ın Avrupa’nın en iyi turnuvasındaki istikrarlı varlığını yeniden tesis etmesi çok önemliydi. Stefano’nun profesyonelliği ve insani yaklaşımı, takımın büyümesine önemli ölçüde katkıda bulundu ve ilk günden itibaren kulübün temel değerlerini somutlaştırdı.”

 • BÜYÜK RESİM

  Rossoneri şöyle devam etti: “Stefano Pioli, bu görkemli Kulübün tarihinin bir parçası olma fırsatı için AC Milan’a şükranlarını sunuyor. Destekleri ve olağanüstü bağlılıkları için Milanello ve Casa Milan’ın sahiplerine, yönetimine, ekibine, çalışanlarına ve herkese derinden müteşekkirdir. Ayrıca yıllar boyunca AC Milan’ı tutkuyla destekleyen ve sarsılmaz bir bağlılık gösteren birçok taraftara da özel teşekkürlerini sunuyor.”

  Bu vedanın ardından Fenerbahçe’nin de hoca adayları arasında olduğu iddia edilen Pioli’den müjdeli bir haber gelmiş oldu.

  Sarı-Lacivertli ekibe imza atabileceği konuşulan tecrübeli hocanın geleceği önümüzdeki günlerde netleşecek.

 • Christian Pulisic Yunus Musah USMNT splitGetty Images

  SIRADA NE VAR?

  Pioli’nin AC Milan yönetimindeki son maçı Cumartesi günü Salernitana’ya karşı evinde oynanacak. Milan’ın sezon sonunda yeni teknik direktör arayışı da başlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir