Sacha Boey’e Tuchel şoku Transfer Tamamlandı Sayılır

Galatasaray’dan Bayern Münih’e transfer olması beklenen Boey, Tuchel’le kısa bir süre çalışabilir.

Sacha Boey'e Tuchel şoku Transfer Tamamlandı Sayılır
Sacha Boey’e Tuchel şoku Transfer Tamamlandı Sayılır

NE OLDU?

Ten Hag’ın United’daki geleceği belirsiz görünüyor. Lider Liverpool’un 12 puan gerisindeler ve İngiltere Premier Lig’indeki durumları göz önüne alındığında, ilk dörtte yer almaları bile pek olası görünmüyor.

Öte yandan Almanya’da Allianz Arena’da da her şey yolunda değil; Bayern’in üst düzey yönetiminin Tuchel’in Chelsea’de kendisinin “daha fazla takdir edildiğini” ve Bundesliga’da durumların çok daha zor olduğunu itiraf ettiği yorumlara Christian Falk’ın gücendiği iddia ediliyor.

Bayern patronları, Tuchel’e Harry Kane gibi önemli bir oyuncu almasına rağmen takımın performansında istenen gelişmeyi göremedikleri için Tuchel’in hocalık konusunda çok da başarılı olmadığını düşünüyor. Haberde, Tuchel’in Premier Lig’e hâlâ büyük bir ilgi duyduğu ve özellikle Old Trafford’a gitme arzusu beslediğ ve bu nedenle, İngiltere’ye dönmek istediği aktarılıyor.

BİLİYOR MUSUN?

Xabi Alonso, Bayer Leverkusen’de büyülü bir performans gösteriyor ve bu da onları Bundesliga sıralamasında zirveye taşıdı. Şu anda ikinci sıradaki Bayern’e karşı dört puanlık bir avantaja sahipler ve bu da Tuchel’in konumunu daha da zayıflatıyor.

SIRADA NE VAR?

Eğer Ten Hag yaz aylarında ayrılırsa ve Bayern ligi ve Şampiyonlar Ligi’ni kazanamzsa, Tuchel potansiyel olarak Manchester United için yola çıkabilir. Talihlerinin yeniden canlandırılması konusunda çaresiz kalan tarihi bir kulübü yönetmek, taktisyenler için reddedilemeyecek kadar çekici bir iştir.

Öte yandan Galatasaray’dan Bayern Münih’in yolunu tutması beklenen Sacha Boey için de bu durum bir sürpriz olacak. Eğer Tuchel, Manchester United’ın başına geçerse Fransız sağ bek sadece yarım sezon Alman taktisyenle çalışmış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir