Basın toplantısına katılmayan Jorge Jesus ceza alacak mı? Talimat ne diyor?

Süper Lig’de şampiyonluğu Galatasaray’a kaptıran Fenerbahçe, dün akşam derbide ezeli rakibine 3-0 mağlup oldu. Koltuğu sallantıda olan Jorge Jesus’un maç sonrasındaki tavrı dikkat çekti.


Jorge Jesus karşılaşmanın ardından yayıncı kuruluşa röportaj vermedi. Portekizli teknik adam basın toplantısına da katılmadı ve direkt takım otobüsünün yolunu tuttu.


Jorge Jesus’un bu hareketi sonrası ceza alıp almayacağı merak konusu oldu. Peki talimatlar ne diyor?


TFF’nin yayın talimatlarına göre teknik direktörlerin maç sonrası yayıncı kuruluşa röportaj verme ve basın toplantısına katılma zorunluluğu var. Bunları gerçekleştirmeyen Jorge Jesus’un PFDK’ya sevk edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.


İlgili talimatın 14. maddesinin 2. fıkrasında şu ifadeler yer alıyor:


“Müsabaka bitiminde teknik sorumlular (teknik sorumlusunun olmaması veya cezalı / tedbirli olması halinde antrenör) basın toplantısına katılır.”


Öte yandan aynı talimatın 13. maddesinin 5. fıkrasında ise “Kulüpler, müsabaka sonrasında yapılacak flaş röportajlarda teknik sorumlusu (teknik sorumlusunun olmaması veya cezalı / tedbirli olması antrenörü) ve müsabakada oynamış oyunculardan, yayıncı kuruluş sorumlusu ile takımların medya sorumlularının birlikte belirleyeceği 5’er kişilik listeden, galip takımdan en az 3, mağlup takımdan en az 2, beraberlikte en az 3’şer futbolcusu ile temsil edilmek zorundadır” ibaresi yer almakta.


Fenerbahçe Kulübü bu maddeye de aykırı davrandığı için ayrıca PFDK’ya sevk edilecek. Fenerbahçe’nin Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi olan “Talimatlara Aykırı Hareket”ten ceza alması bekleniyor.


PFDK daha önce yaşanan benzer ihlallerde para cezasına hükmetmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir