Nenad Bjelica transferi açıkladı! Trabzonspor’un görüştüğü isimler…

Trabzonspor Teknik Direktörü Nenad Bjelica, tesislerde basın toplantısı düzenledi. Hırvat çalıştırıcı, yaz kampı, transfer çalışmaları, sezon planlaması ve takımın son durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

TRANSFERİ AÇIKLADI

50 yaşındaki hoca, “Aramıza 6-7 oyuncu katmayı düşünüyoruz ama bu sayı aramızdan ayrılacak, sözleşmesi feshedilecek, kiralık veya diğer durumlarla alakalı ayrılacak ya da katılacak oyuncuların durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Panathinaikos´un kaptanı Dimitrios Kourbelis bizimle olacak. İsim vermek doğru olmaz ama bazı isimlerle yaptığımız görüşmeler ileri boyuta ulaştı, son aşamaya geldi. 30 Haziran’da kampta yapacağımız ilk antrenmanda muhtemelen aramıza 5-6 yeni oyuncumuzda katılmış olacak” ifadelerini kullandı.

‘UĞURCAN EĞER AYRILIRSA…’

Transfer ihtiyacı olan mevkiler hakkında bilgi veren Bjelica, “Orta saha, kanatlar, santrafor ve savunma pozisyonu…Hemen hemen tüm bölgelere oyuncu aradığımızı söyleyebilirim. Belki bek konusunda pek fazla arayışımız yok. Orada Eren ve Arif gibi genç futbolcularımız var. Kalecilerimiz de gayet iyi ama Uğurcan’ın çok büyük bir transfer teklifi alıp ayrılması durumuna göre bir değerlendirme yapabiliriz. Trezeguet ve Umut Bozok’un kalmalarını umuyorum ama reddedilemeyecek bir teklif gelirse onlar adına ayrılık olabilir. Umut çok fazla fırsat bulamamıştı ve her antrenör değişikliği bir şanstır. Bunu iyi kullandı. Trezeguet sürekli gol arayan, skor üreten bir oyuncu. Her antrenörün isteyeceği oyunculardan. Genel olarak söylemek istediğim; beklenen etkiyi yapamayan futbolcular içinde sezonun bu bölümü kendileri kanıtlamaları için şans oldu. Biz de kimler gidecek, kalacak oturup buna göre değerlendireceğiz” dedi.

‘DENSWIL KAMPTA BİZİMLE’

Haftalardır kadroda yer almayan Denswil’in durumu için “30 Haziran’da bizimle olabileceğini umuyoruz. Alt adalesinde kolay olmayan bir sakatlık vardı” yorumunu yapan Hırvat hoca, forvet Petkovic ve kanat Orsic’le görüşme olduğunu doğruladı:

PETKOVIC VE ORSIC’İ DOĞRULADI

“Geldiğimden beri 25 tane Hırvat oyuncu yazılmıştır. Bazılarının transferi imkansız. Bazıları belki mümkün olabilir. Petkovic ve Orsic’i aramıza katabilirsek bu takımımıza yaptığımız iyi bir katkı anlamına gelir. Şu an için görüşmelerimiz sürüyor. Sadece bu oyuncularla değil, bütün oyuncularla görüşmeler sürüyor. Trabzonspor için en iyi ve en doğru oyuncuları bulmaya çalışıyoruz. Gelecek sezon çok daha güçlü olmayı hedefliyoruz”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir